Enterprise Architect

Hledáte nový profesní výzvu, kde budete moci formovat a řídit architektonické strategie a implementace pro přední klienty společnosti Mediso? Připojte se k našemu dynamickému týmu jako Enterprise Architect a stanete se klíčovým hráčem v transformaci byznysových vizí do udržitelných a iterativních architektonických řešení.

Enterprise Architect ve společnosti Mediso zastává klíčovou roli v definici, řízení a implementaci architektonické strategie pro jednotlivé klienty, a tím participuje na transformaci byznysových vizí a potřeb do cílové EA/SA architektury s důrazem na implementaci iterativním způsobem, standardizaci, udržitelnost a znuvupoužitelnost napříč portfoliem klientů. Budete součástí dynamického týmu architektů, kteří společně zajišťují, že jejich práce a výstupy podporují strategické i taktické cíle klientů.

V této roli budete mít na starosti návrh a implementaci Enterprise a Solution architektury ve svěřených doménách, přičemž nesete odpovědnost za AS-IS a TO-BE stav EA/SA, včetně identifikace oblastí pro další optimalizaci. Vaší hlavní úlohou bude návrh a koordinace implementace architektonických řešení na úrovni projektů a iniciativ, zajištění souladu s celkovou architektonickou vizí a proaktivní spolupráce s klíčovými partnery a stakeholdery pro zajištění reflektování jejich potřeb v EA/SA.

Budete sledovat nové technologie a trendy v oboru, navrhovat jejich využití v organizaci a jednotlivých projektech. Součástí Vašich odpovědností bude zajištění souladu s bezpečnostními a regulativními požadavky při návrhu a implementaci EA/SA řešení. Dále budete analyzovat úroveň vyspělosti EA/SA architektury organizace, definovat metriky a rizika implementace, a navrhovat strategie na jejich zmírnění.

Spolu s kolegy budete zajišťovat holistický přístup na úrovni jednotlivých EA domén a jako SA na úrovni běžících projektů. V rámci svěřeného týmu budete zodpovídat za osobní rozvoj členů týmu a jejich alokaci na jednotlivé projekty, motivaci a pravidelné měření výsledků včetně jejich finančního odměňování s cílem dosahovat vysoké kvality služeb a spokojenosti klientů. Plnění svěřených úkolů v rámci stanoveného času, aktivní přispívání k řešení problémů a dodržování zásad slušnosti a spolupráce s ostatními zaměstnanci budou taktéž součástí Vašich odpovědností.

Jaké zkušenosti byste měli mít:

  • Prokazatelné předchozí zkušenosti s Enterprise či Solution architekturou v bankovních a finančních institucích.
  • Schopnost strategického myšlení a převádění strategických cílů do konkrétních architektonických řešení, minimálně 5 let praxe v obdobné roli.
  • Znalost architektonických frameworků TOGAF, Zachman a jazyka UML, včetně praktické a pragmatické schopnosti aplikace v projektech.
  • Zkušenosti s aplikací principů OnPrem, Cloud computing, containerization, microservices, serverless, DWH, BI, IaaS, PaaS, cybersecurity.
  • Analytické myšlení, rychlá orientace v nepřehledných situacích, komunikační dovednosti a stakeholder management.
  • Komplexní znalost hardwaru, softwaru, aplikačního a systémového inženýrství, zejména SCA, SOA, UML a OOP.
  • VŠ vzdělání a vysoká úroveň technické angličtiny slovem i písmem.

  • Konkurenční platové ohodnocení a finanční odměny za dosahování cílů.
  • Možnost profesního rozvoje a kariérního růstu.
  • Práce na zajímavých projektech s vlivem na strategické cíle společnosti.
  • Přátelské a otevřené pracovní prostředí s důrazem na spolupráci a inovace.
  • Flexibilní pracovní doba a možnost home office.
  • Přístup k novým technologiím a trendům v oboru s podporou kontinuálního vzdělávání.
I want to apply

Send offer to e-mail

More positions in category Information Technology, region Praha hl.m.

Test Analyst

  • MatiDal Technology
  • Praha hl.m.

Náplň práce: - příprava testovacích cílů, scénářů a návrh testovacích dat: zodpovědnost za vytváření testovacích požadavků podle obchodního zadání a podle risk analýzy produktů a projektů.…

React developer

  • Freelance
  • Dohodou

Jsme společnost profiq a hledáme zkušeného React developera, který se přidá k našemu týmu a bude pracovat na vývoji interního vývojářského portálu Cortex pro mezinárodního klienta, který využívá…